Gra strategiczna Galopujące Konie JANOD

Dostępność: W magazynie
Producent: Janod
39,90 zł

Gra strategiczna Konie to wspaniała zabawa zarówno dla  dzieci jak i dorosłych.

Zestaw zawiera 42 karty, w tym: 24 karty z trasą zawodów konnych, 10 kart "ataku" (4 x „Upadek z konia”, 4 x „Śpiący kucyk” i 2 x „Luźne strzemię”) i 8 kart „Najlepszy jeździec”. Dzięki różnym rodzajom kart „ataków”, które można wykorzystywać, aby pokrzyżować szyki swoim przeciwnikom, rozgrywka ma wiele zwrotów akcji. Wygrywa gracz, który jako pierwszy ułoży całą trasę zawodów, w zależności od wybranego poziomu gry – albo z 6 kart, ustawionych w dowolnej kolejności albo też kolejno – od 1 do 6.

Gra została zapakowana w estetyczne pudełko. Idealnie nadaje się na prezent.

Gra przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. 

Gra ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację oraz umiejętność strategicznego myślenia i planowania. Stanowi również świetny wstęp do nauki liczenia i zapamiętywania kilku reguł jednocześnie.

Informacje o produkcie 

Materiał: karton 

INSTRUKCJA

PRZYGOTOWANIE DO GRY

Potasuj karty, rozdaj po 3 dla każdego gracza, resztę zaś ułóż w stos, ilustracjami do dołu i umieść na stole w miejscu widocznym dla wszystkich graczy. Z tego stosu gracz będą w trakcie gry kolejno dobierać karty – tak, by zawsze mieć ich w ręku 3.

ZASADY GRY

Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy.

Podczas swojej kolejki każdy z graczy ma trzy możliwości ruchu:

- może położyć na stole kartę z trasą zawodów, a następnie dobrać kartę ze stosu;

- jeśli nie dysponuje odpowiednią kartą z trasą, odkłada jedną ze swoich kart na spód stosu, a z jego wierzchu dobiera dla siebie kolejną;

- może wykorzystać kartę ataku przeciwko wybranemu rywalowi.

Gracz, który został zaatakowany, musi postępować wg następujących reguł:

jeśli użyta przeciwko niemu karta była „Upadkiem z konia”, musi zabrać ze stołu jedną z kart ze swojej trasy i włożyć ją na spód stosu;

jeśli była to karta „Luźne strzemię”, musi zabrać ze stołu dwie ze swoich kart trasy włożyć je na spód stosu;

jeśli była to karta „Śpiący kucyk”, gracz traci swoją kolejkę.

Jeśli zaatakowany gracz dysponuje kartą „Najlepszy jeździec” może jej użyć do obrony – karta ta unieważnia atak. Obie karty – i ta ataku, i „Najlepszy jeździec” muszą wówczas zostać odłożone na spód stosu, a gracze, którzy je odłożyli, dobierają po jednej z jego wierzchu.

Celem gry jest jak najszybsze ułożenie całej trasy zawodów. W zależności od wybranego poziomu trudności składa się ona albo z 6 dowolnych kart trasy albo ułożonych kolejno od 1 do 6. Gracz, który zrobi to jako pierwszy, wygrywa.

Wiek

Rozwój